5 Eylül 2012 Çarşamba

OYUNCAK TASARIM YARIŞMASI


İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi bölümü "Haydi Biraz Oynayalım" isimli bir oyuncak tasarım yarışması düzenliyor. Yarışma kuralları gereğince oyuncakların 0-6 yaş için hazırlanmış eğitici oyuncaklar olması ve daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olması gerekiyor. Tasarıma meraklı, çocukların kişisel gelişimine katkı sağlamayı düşünen her yaş ve meslekten ilgililer yarışmaya katılabilir. Belki aramızda bu konuyla ilgili daha önceden parlak bir fikre sahip olup bunu hayata geçirememiş anne-babalar da olabilir ;) Ödül olarak; birinciye: 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL, üçüncüye 1.000 TL, Barış Manço Mansiyon Ödülü olarak da 500 TL verilecekmiş. Son başvuru tarihi 10 Mart 2013. Daha detaylı yarışma kurallarına buradan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraftakiler Arman için yaptığım oyuncaklar

12 yorum:

 1. Hımm yararlı bir paylaşım, çocuk gelişimi okuyan kardeşimi yönlendirmeliyim hemen...

  YanıtlaSil
 2. Büyüdüğünde annemin yaptığı oyuncaklar demesi ne büyük gurur vericek ama..:)İnş hayırlı ve kıymet bilir çocuklarımız..:)Katılıcaksınız yarışmaya dimii.??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah :) Oyuncaklarda eğitici olması şartı var daha kapsamlı, detaylı bir şey olması lazım. Şimdilik böyle bir tasarımım olamadığından düşünmüyorum ama bakalım ;)

   Sil
 3. Merhaba Funda Hanım,

  Merak ettim de Arman oynamaya başladı mı yaptığınız oyuncaklarla? Sevdiği, daha çok ilgilendikleri hangileri? :)

  Sevgiler,
  Gizem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   Evet daha çok ağzına almakla meşgul olsa da :) oynuyor oyuncaklarıyla. Renkli olanlara daha çok ilgi duyuyor, bu aralar favorisi tavşan ;)

   Sevgiler..

   Sil
 4. ıııımm paylaşım için teşekkurler :) alanıma dair bişey görmek mutlu etti zamanda genişmiş o zmn bi degerlendırsem guzel olcak :)) çok teşekkurleeerrrr:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, bakalım, belki de kazanan siz olursunuz ;)

   Sil
 5. Yarışma ilgimi çekmedi ama oyuncaklar harika canım ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
 6. çok sevimliler...yarışma için bol şans....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, katılmayı düşünen herkese bol şans ;)

   Sil
 7. kesinlikle yarışmaya katılmalısınız yetenekli anneye bol şans :)

  YanıtlaSil