4 Ağustos 2014 Pazartesi

SARNIÇ TESİSLERİNDE KAHVALTI


Bayramın son günü arkadaşlarla bir Mersin gezisi yaptık. Bildiğimiz mekanlar arasında en beğendiğimiz Yasemin Kafe olduğundan (daha önce burada bahsetmiştim) her defasında aynı yere gidiyorduk. Bu defa arkadaşların önerisiyle Sarnıç’a gittik. Beklediğimden çok daha büyük bir mekan. Bir güzel yanı da serin havası, sürekli klimalı ortamlarda bulunduğumuzdan bu en sevdiğim tarafı oldu. Açık havada, serin serin çınar ağaçlarının gölgesinde harika bir kahvaltı yaptık.
Açık büfeden ziyade ben serpme kahvaltıyı daha çok beğeniyorum. Burada da bir kahvaltıda istenebilecek hemen her çeşit kahvaltılık vardı. İlk olarak gelenler bunlar…Daha önce İzmir’de gördüğüm lor peyniri-reçel ikilisi burada da vardı. Bir de güveçte mayalanmış yoğurt, çocuklar için güzel düşünülmüş ama bizimki bal-kaymakta takılı kaldı.


Sonrasında sahanda yumurta ve kızarmış patates sıcak sıcak geldi.


Ve isteğe göre sıkma ya da gözleme…


Çay da ocakta geliyor, çaydanlıkla…
Çocuklar için oyun parkı ve küçük bir hayvanat bahçesi de var.Her şey oldukça lezzetliydi. Adana’da hala bu tarz bir mekan bulamadığımızdan kahvaltı için artık biraz uzak olsa da gönül rahatlığıyla gidilebilecek bir mekan bulduk. Benden de size tavsiye ;)

7 yorum: