22 Eylül 2014 Pazartesi

AQUA VEGA AKVARYUM ANKARA


Tatil turumuzun son durağı Ankara’ydı. Ankaralı bir arkadaşımın önerisiyle akvaryum, Ankara’ya uğrama sebebimiz de oldu diyebilirim. İyi ki de uğramışız diyorum, başta Arman olmak üzere hepimiz çok eğlenceli bir gün geçirdik.
İlk olarak içeriye girmeden önce yeşil bir zemin önünde fotoğrafınızı çekiyorlar, çıkışta arkanıza çeşitli fonlar, köpek balıkları, ahtapotlar montajlanmış fotoğraflarınızdan beğendiklerinizi satın alabiliyorsunuz. İçeride de flaşlı fotoğraf çekimi yasak.
Akvaryum iki kattan oluşuyor. İlk katta daha çok camekan içinde farklı cins balıklar ve türleri vardı. İlk katın sonunda açık süs havuzu bulunuyor, içindeki balıklara dokunabiliyorsunuz. Bu işi bizim için Arman fazlasıyla üstlendi.İkinci kat, tünelin bulunduğu, benim de en merak ettiğim kısmıydı. Gerçekten görülmeye değer inanılmaz güzel bir ortam.Girişte bir de Adrenalin Dünyası dikkatimizi çekmişti. İlk gördüğümde (küçüklüğümüzdeki korku treni travmasıyla olsa gerek :) Arman’la giremeyeceğimiz bir yer hayal ettik ve o kısma girmeyi hiç düşünmemiştik. Gişede öğrendik ki içeride sadece camekanların içinde yılanlar, timsahlar falan varmış. Akvaryum sonrası burayı da gezdik, güzeldi, fakat burada fotoğraf çekmek tamamen yasaktı.


Bizim gibi İstanbul’dan ziyade yolu daha çok Ankara’ya düşenlerdenseniz burayı ziyaret etmenizi tavsiye ederim, özellikle de çocuklar için..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder